
Поводом обележавања Светског дана музике, у препуној башти Градске куће у Кикинди уприличено је јединствено музичко вече. Пред бројном кикиндском публиком наступили су прваци опере Народног позоришта у Београду, мецосопран Љубица Вранеш и бас Драгољуб Бајић, а организатор овог културног догађаја био је Културни центар Кикинда. Програму су присуствовали градоначелник, Младен Богдан и његови сарадници.
Догађају је присуствовала и Маријана Миров, чланица Градског већа, која је нагласила важност уметности у свакодневном животу:
''Музика и уметност нас оплемењују и пуне нам душу. Светски дан музике је ту да нас подсети колико је она важна, јер би без ње живот био празан. Музика нас уводи у наше најтананије емоције. Ово је био диван повод да се сви заједно окупимо у једном од најлепших и акустички најбољих простора у Кикинди, у башти Градске куће, и сигурна сам да сви са овог концерта одлазимо срца пуног лепих емоција.“
Уметници који су у Кикинди већ домаћи и радо виђени гости, извели су богат репертоар састављен од најлепших домаћих и светских шлагера. Посебно изненађење за публику био је специфичан пројекат под називом „Севдах ОПЕРА“, који представља потпуно нову форму на нашем тржишту у којој оперски певачи интерпретирају популарне севдалинке. Драгољуб Бајић, истакао је велико задовољство поновним сусретом са овдашњом публиком:
''Већ смо остварили низ успешних концерата у Кикинди. Људи су нас данас и на базару пресретали, сликали се са нама, тражили аутограме и изразили велику радост што смо поново овде. Музика носи вибрацију љубави и заједништва, без којих не можемо да живимо. Порука на Светски дан музике јесте да будемо заједно, да верујемо једни другима и да сходно томе идемо напред.“
Концерт је за све посетиоце био бесплатан, а јединствен амбијент Градске куће још једном се показао као савршена кулиса за врхунске уметничке интерпретације.
