
Povodom obeležavanja Svetskog dana muzike, u prepunoj bašti Gradske kuće u Kikindi upriličeno je jedinstveno muzičko veče. Pred brojnom kikindskom publikom nastupili su prvaci opere Narodnog pozorišta u Beogradu, mecosopran LJubica Vraneš i bas Dragoljub Bajić, a organizator ovog kulturnog događaja bio je Kulturni centar Kikinda. Programu su prisustvovali gradonačelnik, Mladen Bogdan i njegovi saradnici.
Događaju je prisustvovala i Marijana Mirov, članica Gradskog veća, koja je naglasila važnost umetnosti u svakodnevnom životu:
''Muzika i umetnost nas oplemenjuju i pune nam dušu. Svetski dan muzike je tu da nas podseti koliko je ona važna, jer bi bez nje život bio prazan. Muzika nas uvodi u naše najtananije emocije. Ovo je bio divan povod da se svi zajedno okupimo u jednom od najlepših i akustički najboljih prostora u Kikindi, u bašti Gradske kuće, i sigurna sam da svi sa ovog koncerta odlazimo srca punog lepih emocija.“
Umetnici koji su u Kikindi već domaći i rado viđeni gosti, izveli su bogat repertoar sastavljen od najlepših domaćih i svetskih šlagera. Posebno iznenađenje za publiku bio je specifičan projekat pod nazivom „Sevdah OPERA“, koji predstavlja potpuno novu formu na našem tržištu u kojoj operski pevači interpretiraju popularne sevdalinke. Dragoljub Bajić, istakao je veliko zadovoljstvo ponovnim susretom sa ovdašnjom publikom:
''Već smo ostvarili niz uspešnih koncerata u Kikindi. LJudi su nas danas i na bazaru presretali, slikali se sa nama, tražili autograme i izrazili veliku radost što smo ponovo ovde. Muzika nosi vibraciju ljubavi i zajedništva, bez kojih ne možemo da živimo. Poruka na Svetski dan muzike jeste da budemo zajedno, da verujemo jedni drugima i da shodno tome idemo napred.“
Koncert je za sve posetioce bio besplatan, a jedinstven ambijent Gradske kuće još jednom se pokazao kao savršena kulisa za vrhunske umetničke interpretacije.




Svečanom dodelom priznanja u prostorijama Crvenog krsta, u Kikindi je obeležen Svetski dan dobrovoljnih davalaca krvi. Pod ovogodišnjim sloganom „Jedna kap humanosti spasava živote“, ovaj datum bio je povod da se iskaže duboka zahvalnost sugrađanima čija solidarnost i društvena odgovornost direktno spasavaju ljudske živote. Na svečanosti su uručene plakete sedmorici Kikinđana koji su tečnost koja život znači darovali čak 50 puta, dok je desetoro njih priznanje dobilo za 35 dobrovoljnih davanja. Predsednica kikindskog Crvenog krsta, Marijana Mirkov, uputila je reči zahvalnosti okupljenim humanitarcima, naglasivši neprocenjivu vrednost njihovog doprinosa zajednici.